Menu:Rodzice

Inhibitory wzrostu, populacji

Przygotowanie tarliska

Pierwsze dni

Żywienie narybku

Wskazówki dotyczące odchowu

Lista gatunków

Rybka polecana początkującym. I faktycznie, rozmnożyć ją może dosłownie każdy. Przypuszczam, że dało by się to zrobić nawet w słoiku. Kiedyś rozmnożyłem je w klatce, która pozostawiała rybkom może 3 litry wody dy pływania. Lepiej jednak robić to w zbiorniku minimum 20 litrów - im dłuższy, tym lepszy. Powinna być przewaga samców. Rybki przed tarłem można na parę dni rozdzielić wg płci. Temperatura wody - nie ma specjalnego znaczenia, około 25 stopni. Dość szczelny ruszt ikrowy, nad nim kłębki roślin, w których rybki będą się wycierać. Tarło prowokujemy oświetlając akwarium z samego rana silnym strumieniem światła. Ideałem są poranne promienie słońca. Rybki po tarle wyławiamy, zbiornik zacieniamy.

Danio doskonale chowa się na pylistym suchym pokarmie - rybki biorą go z powierzchni. Rosną bardzo szybko. Dość ważna jest czystość. Trzeba też pamiętać, aby nie karmić rybek zbyt jednostronnie - może to doprowadzić do zaburzeń w wykształceniu się pęcherza pławnego.

Dla danio akwarium powinno być możliwie długie. Pamiętać też trzeba, że rybka jest bardzo żarłoczna. Karmienie młodych 7-10 razy dziennie to nie jest przesada. Chyba po prostu nie da się jej przekarmić. Bardzo, ale to bardzo lubi prąd wody - stymuluje on jej wzrost.

Ogromnie płodna, zwłaszcza że w jednym zbiorniku można wytrzeć kilka, a nawet kilkanaście samic. Należy się zastanowić, co zrobimy z kilkoma tysiącami rybek.
Lista gatunków

Strona główna